strona główna


Chemiczne złuszczanie naskórka

Peelling chemiczny powoduje złuszczanie powierzchownych warstw naskórka i jednocześnie stymuluje produkcję kolagenu i mukopolisacharydów odpowiedzialnych za nawilżenie skóry. Zabiegi wykonuje się w celu wygładzenia skóry, spłycenia zmarszczek i blizn, rozjaśnienia przebarwień, złuszczenia i oczyszczenia skóry w przypadku zmian trądzikowych, a także w zapobieganiu starzenia się skóry, Zabiegi wykonuje się w obrębie skóry twarzy, dłoni, a także dekoltu i pleców.Peeling migdałowy – ma delikatne działanie złuszczające i rozjaśniające. Zabieg praktycznie nie pozostawia żadnych śladów w postaci zaczerwienienia i łuszczenia, natomiast skóra staje się bardziej napięta i błyszcząca. Polecany w przypadku skóry wrażliwej, z oznakami starzenia słonecznego.Peeling glikolowy - ma działanie złuszczające, przeciwłojotokowe i rozjaśniające. Polecany w przypadku skóry trądzikowej, starzenia słonecznego skóry, a także w celu rozjaśnienia i wygładzenia skóry.Biomedic – peeling z kwasem salicylowym - ma działanie złuszczające, przeciwłojotokowe, wygładzające. Polecany w przypadku skóry trądzikowej, łojotokowej, a także w celu rozjaśnienia i wygładzenia skóry.


Peeling pirogronowy - ma działanie złuszczające i przeciwłojotokowe. Polecany w przypadku skóry trądzikowej i łojotokowej.


Yellow Peel – dzięki połączeniu działania kwasu retinolowego (o wysokim stężeniu), kwasu fitowego, kojowego oraz azelainowego ma działanie złuszczające, rozjaśniające, odmładzające. Zabieg polega na nałożeniu kilku (3-5) warstw w odstępach 30 min. Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, a drobnopłatowe złuszczanie trwa kilka dni.


Peeling TCA - wykonywany jest w celu rozjaśnienia i wygładzenia skóry, zmniejszenia wielkości porów, usunięcia przebarwień, drobnych blizn, leczenia niektórych odmian trądziku pospolitego i likwidowania jego pozostałości. Może być stosowany praktycznie na większość partii ciała, zwłaszcza na twarz, szyję, dekolt, plecy, ramiona, przedramiona, dłonie i kończyny dolne. Po zabiegu zniszczona tkanka stopniowo złuszcza się odsłaniając świeżą i delikatną powierzchnię nowego naskórka. Okres ten trwa od 5 do 10 dni. Warstwy martwych komórek zostają zastąpione nowymi i młodszymi, co daje efekt ujędrnienia i odmłodzenia skóry.
     © Pura-Derm 2010